Новости и Промоции
Похован сладолед
photo one

Најново во нашиот ресторан, Похован сладолед. Единствено кај нас, пробајте го овој преубав десерт направен по оригинален германски рецепт.

Пржен кромид со синап и мед
photo two

Пробајте го единствениот вкус на горчливо и благо истовремено, насладете ги вашите сетила со преубавиот вкус на овој додаток. Пржениот кромид има единствен вкус. Пробајте и уверете се.

Ресторан Грне, домот на убавите вкусови.
Овчарска салата Питулици со сирење Македонска закуска Полжави на шефот Тава Пелагонија Селско месо од дива свиња Месо на сач Мешана скара Вегетаријанска порција Гратиниран нарезок Палачинка со еурокрем и банана Пинџур Макало Селска кајгана Ширден Мешано месо Бифтек Грне Свежа салата Грне Лого
Извонредно приготвената вкусна храна од нашите врвни мајстори, кои ќе Ви понудат голем избор на специјалитети од традиционалната македонска кујна (гравче тавче, сарма, ширден, питулици, пинџур...), како и избор на дел од интернационалната, уште долго ќе Ви остане во сеќавањето потсетувајќи Ве на незаборавните мигови во Битола, а „Таму се живот живее, таму се јаде и пие...“.